فارسی
تولید محتوا با هوش مصنوعی

بهترین روش تولید محتوا با هوش مصنوعی چیست؟

حتما شما هم تا کنون درباره تولید محتوا با هوش مصنوعی شنیده اید. با ورود هوش مصنوعی به حوزه تولید محتوا، کسب و کارهای مختلف می توانند از آن استفاده کرده و به نتایج شگفت انگیزی دست یابند. احتمالا شما هم می خواهید راهی پیدا کنید تا با استفاده از فناوری چت جی پی تی، محتوایی با کیفیت، خلاقانه و بسیار مشابه با محتوای نوشته شده توسط کارشناسان تولید محتوا، ایجاد نمایید. حتی اگر شغل شما تولید محتوا است، با کمک هوش مصنوعی می توانید محتوای خود را به بهترین شکل تهیه کنید. تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا با بهترین روش تولید محتوا با هوش مصنوعی، مزایا و چالش های آن بیشتر آشنا شوید.

تولید محتوای خلاقانه با هوش مصنوعی ؛ از نان شب واجب تر!

بسیاری از افراد در استفاده از هوش مصنوعی شک و تردید دارند. البته ممکن است برای شما هم سوال باشد که هوش مصنوعی کیفیت و استانداردهای مد نظر سئو را دارد؟ آیا محتوای تولید شده می توانید رتبه بگیر یا گوگل ممکن است آن را جریمه کند؟ اساسا تولید محتوا توسط هوش مصنوعی به شما بستگی دارد. اگر یک افزونه هوش مصنوعی مناسب انتخاب کرده و کمی هم با روش استفاده از آن آشنا باشید، محتوای تولید شده بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت. با هوش مصنوعی چگونه می توان تولید محتوا کرد؟

تولید محتوا با هوش مصنوعی به این معنی است که با ارسال یک سری دستورالعمل به هوش مصنوعی در دسترس خود، محتوایی ایجاد خواهد شد که در راستای نیازهای شما باشد. هوش مصنوعی می تواند پست های یک سایت، فروشگاه آنلاین و توضیحات محصول، رسانه های اجتماعی، کتاب های الکترونیکی، صفحات وبسایت، ایمیل ها و هر چیزی را بنویسد که شما از او بخواهید. حتی برخی از ابزارهای هوش مصنوعی تصویر و ویدئو نیز خلق می کنند. با این تفاسیر بهره مندی از هوش مصنوعی در سال 2023 به نوعی از نان شب تولید کننده های محتوا و صاحبان کسب و کار واجب تر خواهد شد.

تولید محتوا با هوش مصنوعی چگونه کار می‌کند؟

همانطور که گفته شد، عنصر تکمیل کننده هوش مصنوعی، افرادی هستند که باید با این ابزارها کار کنند. در واقع هوش مصنوعی از هیچ تولید محتوا نمی کند. افراد باید توضیحات، ایده های مرتبط و عناصر کلیدی محتوای مد نظر خود را به هوش مصنوعی اطلاع رسانی کنند. این ابزارها با استفاده از مدل‌های پردازش زبان طبیعی (NLP) و تولید زبان طبیعی (NLG) کار می‌کنند که ساختار ژنتیکی زبان انسان را یاد می‌گیرند تا نسخه‌های خود را ایجاد کنند که به نظر می‌رسد توسط یک شخص واقعی نوشته شده ‌اند.

به عنوان مثال در زمان کار با چت جی پی تی شما از او در خواست می کنید یک محتوای سئو شده مرتبط به موضوع کسب و کارتان به شما بدهد. سپس هوش مصنوعی باید با استفاده از این اطلاعات و داده های از پیش تعریف شده که در دسترس دارد، محتوایی مطابق با توضیحات شما تولید کند. جالب است بدانید هر بار که از هش مصنوعی استفاده می کنید، دانش بیشتری دریافت می‌کند و هر بار دقیق‌تر می‌شود. به‌ویژه اگر به آن بگویید در مورد خلاقیت‌هایش چه فکری می‌کنید و چه کاری را دوست ندارید. موضوع آن جایی کمی سخت می شود که محتوای درخواستی شما دقیق نیست و هوش مصنوعی نمی تواند نیاز دقیق شما را برآورده کند. در اینجا می بهترین روش تولید محتوا با هوش مصنوعی به شما کمک زیادی خواهد کرد. استفاده از افزونه افزونه تولید محتوا با هوش مصنوعی بصورت دقیق به شما اطلاعات و محتوای درخواستی را در کمترین زمان تحویل خواهد داد.

روش تولید محتوا با هوش مصنوعی

بهترین افزونه تولید محتوا با هوش مصنوعی

با وجود گسترش استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوا، اما به دلیل تحریم ایران در استفاده از چت جی بی تی، استفاده از آن دشوار شده است. اما می توانید با خرید افزونه تولید محتوا با هوش مصنوعی که در سایت ویرمونی، در کمترین زمان به شما محتوای درخواستی را ارائه می دهد. با استفاده از این افزونه دیگر نیازی به ایجاد حساب کاربری در چت جی بی تی و دشواری های دسترسی به آن را نخواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه افزونه تولید محتوا با هوش مصنوعی ویرمونی مراجعه کنید.

مزایای تولید محتوا با هوش مصنوعی ؛ انقلاب فناوری

تولید محتوا با هوش مصنوعی مزایای زیادی داشته و در فرآیند رشد کسب و کارتان، دستیار خوبی برای شما خواهد بود. هوش مصنوعی می تواند از مرحله ایده پردازی، انتخاب کلمات کلیدی و نوشتن محتوا به شما کمک کند. البته لازم به یادآوری است که باز هم باید صاحب کسب و کار یا کارشناس مربوطه، این محتوا را بررسی کرده و در صورت نیاز ویرایش کند. این بهترین روش برای تولید محتوا با هوش مصنوعی است که به شما اطمینان دهد، محتوای تولید شده با اهداف شما یکی بوده و می تواند در موتورهای جستجو، رتبه خوبی داشته باشد.

دلایل زیادی برای تولید محتوا به سبک هوش مصنوعی وجود دارد. به عنوان مثال، می تواند یک همراه عالی در فرآیند تولید محتوای شما باشد. این بهترین راه برای افزایش تلاش شما و اطمینان از ایجاد محتوایی است که با مخاطب هدف شما طنین انداز می شود و در موتورهای جستجو رتبه خوبی دارد. اگر هنوز در شک و تردید استفاده از این روش برای تولید محتوا هستید، در ادامه چند مورد از مهم ترین مزایای استفاده از هوش مصنوعی را بررسی می کنیم تا کمی بیشتر با انقلاب فناوری در عصر نوین آشنا شوید.

صفر تا صد تولید محتوا با کمک هوش مصنوعی

جذاب ترین بخش تولید محتوا با کمک هوش مصنوعی، ایجاد سیر تا پیاز محتوا برای شما است. اگر ایده ای برای محتوا ندارید کافی است از افزونه هوش مصنوعی خود ایده بخواهید، یا می توانید پا را فراتر بگذراید و از این ابزار بخواهید بخش های یک محتوا رو برای شما بنویسید. حتی امکان این وجود دارد که پرسونای مخاطبان خود را به هوش مصنوعی توضیح دهید تا محتوای تولیده شده، بهینه تر باشد. درخواست های خود را چندین بار تغییر دهید تا اطلاعات جذاب و منحصر به فردی را دریافت کنید. در نهایت محتوای تولید شده، کامل ترین محتوا خواهد بود و قطعا از رقیبان خود جلو خواهید زد.

روش تولید محتوا با هوش مصنوعی

تولید محتوا در کمترین زمان ؛ هوش مصنوعی یا ساعت برنارد؟

اگر شما هم جزو افرادی بودید که آرزوی داشتن ساعت برنارد داشته اید، هوش مصنوعی به کمک شما آمده است. یکی از وظایف کارشناس تولید محتوا این است که ساعت ها درباره موضوع مورد نظر مطالعه کند تا درک بهتری نسبت به مطلب داشته باشد و در نهایت نیز کامل ترین محتوا را ایجاد کند. اما هوش مصنوعی زمان را برای شما می خرد و فرصتی را فراهم می کند تعداد و کیفیت محتواهای خود را افزایش دهید.

کاهش هزینه و افزایش کیفیت محتوا؛ رویای دست یافتنی

هوش مصنوعی می تواند تا حد قابل قبولی جایگزین نیروی انسانی باشد. در واقع این شانس را به شما می دهد تا با افراد کمتری محتوای بیشتری تولید کنید. هوش مصنوعی توانسته است با انقلاب در حوزه تولید محتوا، رویای رتبه یک گوگل را برای کسب و کارهای مختف دست یافتنی تر کند. حالا شما شانس این را دارید تا جزو افرادی باشید که با کمک هوش مصنوعی به جایگاه های بالاتری دست یابید.

آیا هوش مصنوعی در تولید محتوا جای انسان را می‌گیرد؟

استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوا باعث بهبود فرآیند تولید، افزایش تنوع و کیفیت محتوا، بهبود تجربه کاربری و همکاری انسان و هوش مصنوعی می‌شود. با این حال، همچنان نیاز به نظارت و بررسی انسانی بر محتوا وجود دارد تا مطمئن شویم که محتوا مناسب، دقیق و اخلاقی است. استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوا می‌تواند برخی از وظایف و فعالیت‌های انسان را در این زمینه جایگزین کند، اما این نمی‌تواند به معنای جایگزینی کامل و کامل انسان در فرایند تولید محتوا باشد. در زیر به برخی از دلایل آن اشاره می‌کنم:

 1. خلاقیت و ابتکار: هوش مصنوعی معمولاً بر اساس الگوریتم‌ها و داده‌های آموزش دیده شده عمل می‌کند. در حالی که هوش انسانی دارای خلاقیت، ابتکار و تفکر خلاق است که بر اساس تجربه‌ها، احساسات و دانش عمومی انسان شکل می‌گیرد. این خصوصیات انسانی در هوش مصنوعی به صورت کامل بازتولید نمی‌شوند.
 2. دانش و تجربه انسانی: انسان‌ها از طریق تحصیلات، تجربه‌ها و تفاوت‌های فردی به دانش و دیدگاه‌های منحصر به فردی دست می‌یابند. این دانش و تجربه‌ها می‌توانند در تولید محتوا و ارزیابی آن نقش مهمی ایفا کنند. هوش مصنوعی معمولاً به منابع داده‌ای و آموزش‌های خاصی وابسته است و نمی‌تواند به صورت مستقیم از دانش و تجربه‌های انسانی بهره ببرد.
 3. ارزش‌های انسانی: تولید محتوا به طور عمومی نیاز به درک ارزش‌ها، فرهنگ و نیازهای انسانی دارد. انسان‌ها ارزش‌های اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی خود را در تولید محتوا منعکس می‌کنند. هوش مصنوعی به تنهایی نمی‌تواند این ارزش‌ها را درک و به درستی در محتوا اعمال کند و نیاز به گفتگو و همکاری با انسان برای تعیین ارزش‌ها و محدودیت‌های مرتبط با محتوا وجود دارد.
 4. قدرت ارزیابی و تفسیر: تولید محتوا ممکن است نیاز به تفسیر و ارزیابی متن، مفهوم‌ها و موضوعات داشته باشد. انسان با توجه به دانش و تجربه خود می‌تواند محتوا را به طور جامع و کیفی ارزیابی کند. در مقابل، هوش مصنوعی به صورت معمول بر اساس الگوریتم‌ها و قواعد ثابت عمل می‌کند وقادر به تفسیر و ارزیابی گسترده‌ای نیست.

در نتیجه، هوش مصنوعی می‌تواند در برخی وظایف تولید محتوا کمک کند و بهبود‌هایی را در سرعت و دقت ایجاد کند، اما نمی‌تواند به طور کامل نقش وظایف انسان را در تولید محتوا را برعهده بگیرد. همکاری بین هوش مصنوعی و انسان می‌تواند بهترین راه حل باشد، زیرا هر یک از آنها قدرت‌ها و محدودیت‌های خود را دارند و می‌توانند به طور مؤثری در تولید محتوا همکاری کنند.

چه کسانی می‌توانند از افزونه تولید محتوا مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کنند؟

اگر فکر میکنید این برگ برنده به درد چه افرادی میخورد، در ادامه برخی از گروه هایی که می توانند از هوش مصنوعی برای تولید محتوای خود استفاده کنند و به نتیجه تاثیرگذاری دست یابند، اشاره می کنیم:

 • نویسندگان و وبلاگ نویسان
 • افراد فعال در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
 • افراد فعال در حوزه بازاریابی محتوایی
 • کمک به پشتیبانی و ارائه خدمات به مشتریان
 • صاحبان کسب و کار
 • دانشمندان و محققان
 • دانش آموزان و دانشجویان

اگر شما هم تجربه استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محتوا یا نقطه نظری در این مورد دارید، در بخش دیدگاه ها برای ما و دیگر کاربران بنویسید. منتظر گفتگو با شما هستیم.

مقالات

مطالب مرتبط