فارسی
creditability در سئو

 اعتبار (creditability) در سئو ؛ هر آنچه باید بدانید!

اعتبار در سئو یکی از اساسی ترین ستون های هر وبسایتی است که در حال رقابت برای رتبه های اول است. اعتبار به این معناست که یک منبع یا محتوا چقدر قابل اعتماد، قابل اعتماد و معتبر است و شما باید بتوانید به گوگل نشان دهید که وبسایت، صفحه یا محتوای تولید شده، تا چه حد قابل اعتماد است. الگوریتم های گوگل از طریق کیفیت، تجربه، تخصص، نام نویسنده یا شهرت وبسایت، میزان اعتبار آن را ارزیابی می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این ستون مهم بهینه سازی موتور جستجو در بازی 2023 گوگل، ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

چرا اعتبار در سئو اهمیت دارد؟

گوگل در سال های اخیر زمین بازی خود تغییر داده است و در حال حاضر هر کاری که در سئو انجام می دهید باید یکی از ستون های تجربه، اعتماد، اعتبار و تخصص را پوشش دهد. اگر در استراتژی های خود کاری انجام می دهید که این جنبه ها را تقویت نمی کند، از نظر گوگل، هیچ ارزشی ندارد.

اعتبار برای گوگل بسیار مهم است زیرا سایت یا صفحه وب که معتبر تلقی می شود احتمال بیشتری دارد که در نتایج جستجوی گوگل رتبه بالاتری داشته باشد. برندها باید بر اعتبار آنلاین خود و تعامل با مشتریان و مشتریان بالقوه تمرکز کنند. بطور خلاصه می توان گفت، برندها و محتوایی را در اولویت قرار می‌دهد که سطح بالایی از تجربه، تخصص، اعتبار و قابل اعتماد بودن (EEAT) را نشان می‌دهد، که سنگ بنای اعتبار هستند.

در واقع می توان گفت اگر شما و رقیبتان بهترین محتوا را ارائه داده و در سایر موارد نیز برابر باشید، گوگل بر اساس اعتبار هر وبسایت، ارزیابی می کند، تا بیشترین رضایت را برای کاربر به ارمغان آورد، زیرا هدف آن ارائه بهترین پاسخ به کاربر است. اینجاست که اعتبار و محتوای شما اهمیت زیادی پیدا می کند.

creditability در سئو

چگونه می توان اعتبار خود را در نظر گوگل افزایش داد؟

برای اینکه بتوانید به موتورهای جستجو اعتبار خود را نشان دهید، بایستی صفحاتی شامل محتوای شفاف و قانع کننده در مورد شرکت، کارمندان، مشتریان و نویسندگان ارائه دهید. همچنین مواردی مانند محتوای دقیق و به روز، داشتن تاییدیه از سمت سایر وبسایت های فعال در زمینه کاری شما یا نظرات مثبت کاربران در مورد محتوا، تاثیر بسزایی روی اعتبار وبسایت شما دارد.

هر چیز دیگری که به Google اطمینان دهد که برند شما و کسانی که با نام تجاری شما مرتبط هستند دارای تجربه و تخصص بوده و در صنعت شما قابل اعتماد هستند. لینک های ورودی، فعالیت های اجتماعی، محتوای تولید شده توسط کاربر در صفحه و …بر میزان اعتبار تاثیر دارد. توجه کنید که اعتباری که درباره آن صحبت می شود، در سطح محتوا، برند و نویسنده بوده و شما باید در هر سه سطح خود را به گوگل اثبات کنید. در ادامه به برخی دیگر از موارد مهم برای افزایش اعتبار در سئو اشاره می کنیم:

 

صفحه درباره ما ؛ از مهم ترین صفحات هر وبسایت

صفحه درباره ما، هدف فوق العاده مهمی در سایت دارد. این صفحه به موتورهای جستجو، سیگنال های مهمی در مورد محتوای سایت شما می دهد. برای بسیاری از کسب و کارها، این صفحه دومین صفحه پر کلیک در سایت آنها علاوه بر صفحه اصلی یا صفحه خدمات است.

این صفحه به شما این امکان را می دهد که داستان، پیام و ارزش های خود را در یک صفحه اختصاصی به اشتراک بگذارید. این صفحه به ایجاد اعتماد و اعتبار شما نزد بازدیدکنندگان و کاربران کمک می کند! در کنار به اشتراک گذاشتن حقایق مهم در مورد خود یا کسب و کارتان در صفحه درباره ما، این صفحه فضای مناسبی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم تر است.

بطور می‌توانید پیوندهایی به نشریات، مقالات و رسانه‌هایی که شما یا کسب‌وکارتان در آن‌ها نشان داده شده‌اند، اضافه کنید. گوگل این اطلاعات را به عنوان نشانه‌ای از تخصص، اقتدار و قابل اعتماد بودن شما در نظر می‌گیرد.

استفاده از نقشه گوگل برای نشان دادن موقعیت مکانی

یکی دیگه از مهم ترین موارد برای نشان دادن اعتبار به موتورهای جستجو، صفحه تماس با ما است. با ایجاد یک صفحه تماس با ما و قرار دهی نقشه گوگل، می توانید یکی از اساسی ترین گام ها را برای افزایش اعتماد و اعتبار SEO بردارید. در واقع نشان دادن یک موقعیت مکانی ثابت به گوگل، مهر تایید کسب و کار شما را می زند. علاوه بر این مخاطبان نیز، اعتماد بیشتری به شما خواهند داشت.

اعتبار و استراتژی سئو بلند مدت ؛ واجب تر از نان شب

اعتبار برای یک استراتژی سئو بلندمدت بسیار مهم است زیرا موتورهای جستجو مانند گوگل قصد دارند مرتبط ترین و قابل اعتمادترین اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهند. سیگنال های اعتبار، اعتماد و اطمینان برند شما و محتوای آن را تقویت می کند. این به نوبه خود بر الگوریتم های گوگل تأثیر می گذارد تا که رتبه صفحه شما را تعیین کند. افزایش اعتبار برند کسب و کار شما به مواردی که در ابتدای مقاله ذکر شده است، بستگی دارد. دو رکن اساسی موفقیت در سئو به شرح زیر است:

  • محتوای شما باید به وضوح توسط موتورهای جستجو درک شود و باید به روشی کاربرپسند ایجاد شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تولید محتوا بعد از اپدیت هسته ای گوگل، می توانید مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.
  • رکن دوم اعتبار است که می تواند تأثیر معناداری بر عملکرد سئو شما داشته باشد. نادیده گرفتن هر یک از این موارد می تواند منجر به شکست استراتژی سئو شود . با ایجاد اعتبار، به موتورهای جستجو اطمینان می‌دهید که وب‌سایت شما و محتوای آن بهترین راه‌حل برای درخواست‌های کاربران است که می‌تواند منجر به رتبه ‌بندی بالاتر، ترافیک و نرخ تبدیل بیشتر شود.

creditability در سئو

مشکلات و اشتباهاتی که باعث تضعیف اعتبار سایت شما می شود!

چندین مشکل و اشتباه می تواند تلاش های شما را برای ایجاد اعتبار بطور کامل نابود کند. پس بهتر است این موارد را بطور جدی بررسی و در صورت لزوم عملکرد خود را تغییر دهید.

  • عدم ثبات در ارائه محتوا: همه پیام‌ها و محتواهای ارائه شده با نام برند یا وبسایت شما باید در پلتفرم‌های مختلف هماهنگ باشد. عدم این ثبات و ناهماهنگی می تواند مخاطب را سردرگم کند و اعتماد را کاهش دهد.
  • تجربه یا تخصص ناکافی: اعتبار اغلب به تجربه و تخصص متکی است. اگر نتوانید این موارد را نشان دهید، می تواند اعتبار شما را در چشم مخاطبان به میزان قابل توجهی کاهش دهد. پیرو این موضوع می توان به سایت های چند موضوعی اشاره کرد که در پس از آپدیت هسته ای گوگل، با کاهش اعتبار از سمت گوگل مواجه شدند.
  • طراحی ضعیف وبسایت: یک وب سایت با طراحی ضعیف که تجربه خوبی برای کاربر رقم نزند، می تواند باعث کاهش اعتبار شما شود.

این فقط چند مورد از مشکلات و اشتباهاتی هستند که می‌توانند باعث تضعیف اعتبار یک وبسایت شوند. فاکتورهای زیادی هستند که برای کسب اعتبار بیشتر از گوگل، ضروری بوده و عدم رعایت برخی موارد نیز، باعث کاهش آن می شود. می توانید نظرات و تجربیات خود را درباره موضوع اعتبار در سئو برای ما و سایر کاربران بنویسید تا به گفتگو بنشینیم!

مقالات

مطالب مرتبط