فارسی
کسب درآمد از تولید محتوا

چگونگی کسب درآمد با تولید محتوای متنی برای سایت

تولید محتوای متنی برای سایت می تواند برای شما درآمد زیادی داشته باشد. پیش تر این شغل به عنوان وبلاگ نویسی مطرح بود اما اکنون به عنوان یک شغل تخصصی در نظر گرفته می شود. اگر علاقه مند هستید از طریق تولید محتوای متنی کسب در آمد کنید و حتی بتوانید یک شغل دوم داشته باشید، این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

برای تولید محتوا به چه چیزهایی نیاز داریم؟

اگر در ابتدای مسیر هستید، به یک نقشه راه و یک جعبه ابزار برای تولید محتوا نیاز خواهید داشت. نقشه راه شما می تواند مطالعه کتاب، مقالات منتشر شده در این زمینه و تماشای دوره های مختلف باشد. در جعبه ابزار خود نیز باید هنر نویسندگی، آشنایی با دانش سئو و خلاقیت داشته باشید. البته این موارد بسیار زیادتر از آن است که در یک محتوا بگنجد اما شما باید تلاش کنید برای هر وبسایت بصورت تخصصی محتوا بنویسید. به این معنا که با استراتژی و پرسونای مخاطب وبسایت آشنا باشید. خوشبختانه افزونه تولید محتوا هوش مصنوعی می تواند به شما کمی تقلب برساند و مسیر کسب درآمد از تولید محتوای متنی را کوتاه تر کند.

انواع تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی چندین نوع دارد. در واقع هر وبسایت برای هر صفحه نیاز به محتوای تخصصی دارد که شامل موارد زیر می شود:

  • محتوای متنی برای وبلاگ یا مجله سرگرمی
  • محتوای متنی برای صفحات خاص مانند، صفحه درباره ما، صفحه قوانین و شرایط
  • محتوای متنی برای لندینگ پیج‌ها
  • محتوای متنی برای معرفی محصولات و خدمات یک کسب‌وکار ( صفحات محصول)
  • محتوای متنی با با هدف رپورتاژ دادن در وب‌سایت ‌های دیگر

کسب درآمد از تولید محتوا

درآمد تولید محتوای متنی چقدر است؟

پیش از آنکه به چگونگی کسب درآمد از تولید محتوای متنی بپردازیم، کمی راجب مقدار درآمد صحبت کنیم چرا که برای هر فرد چشم انداز شغلی بسیار اهمیت دارد. درآمد از تولید محتوا به میزان تخصص و توانایی شما بستگی دارد. برخی از افراد بصورت تخصصی برای یک وبسایت و برخی دیگر بصورت پروژه ای فعالیت می کنند. این درآمد نیز می تواند بصورت حقوق ماهانه یا به ازای هر کلمه به کارشناس تولید محتوا پرداخت شود. این دو مدل پرداخت جزو رایج ترین انواع هستند. حالا بر اساس تعداد کلمه ای که خواهید نوشت و موضوع آن می توانید با کارفرما به توافق برسید و مبلغ را مشخص کنید. اما حقوق کارشناس تولید محتوا در شرکت های مختلف بین 5 الی 8 میلیون (سال 1402)  متفاوت خواهد بود.

چگونه با تولید محتوا کسب درآمد کنیم؟

تولید محتوا به عنوان یک شغل تخصصی شناخته می شود و بازار کار خوبی هم دارد. توصیه می کنیم ابتدا مقاله تولید محتوا چیست را مطالعه کنید تا کمی بیشتر با این موضوع آشنا شوید. انواع تولید محتوا و ابزارهای مورد نیاز آن نیز بصورت کامل در یک مقاله مجزا بررسی شده است. پس از آن که با این دو مبحث به خوبی آشنا شدید، کسب درآمد شما از تولید محتوای متنی می تواند شروع شود. اگر درآمد تولید محتوا برای شما جذاب بوده و به آن علاقه مند شده اید، راهنمای زیر نقشه راه مناسبی برای شما خواهد بود.

قدم اول: دانش خود را افزایش دهید

پیش از درخواست دادن برای پوزیشن های شغلی تولید محتوا، بهتر است تا دانش خود را درباره ی آن افزایش دهید. این موضوع زمانی اهمیت چندانی پیدا می کند که موضوع تخصصی باشد. اگر به خوبی با اصول سئو آشنا باشید و خود به روز نگه دارید می توانید مقالات خود را در صفحه اول گوگل مشاهده کنید.

قدم دوم: در وبلاگ های رایگان محتوای متنی منتشر کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای تست دانش و مهارت خود استفاده از سایت های رایگان وبلاگ نویسی است. می توانید در آن ها عضو شوید و یک موضوع انتخاب کنید. درباره آن بنویسید و منتشر کنید. سپس رقبای خود را بررسی کنید و تلاش کنید تا محتوای شما در رتبه های اول قرار گیرد. راه حلی رایگان برای سنجش مهارت های شما.

قدم سوم: هدف از تولید محتوا را مشخص کنید

هدف تان از تولید محتوا چیست؟ آیا قصد دارید روزانه چند ده مقاله و خبر در سایت خود قرار دهید و به واسطه ترافیک بالا و تبلیغات درآمد زایی کنید؟ در واقع اگر به خوبی هدف خود را بشناسید، در طول مسیر کسب درآمد راحت تر می شود. اگر هدف شما از تولید محتوا مشخص نباشد و ندانید این محتواها قرار است چه سودی به شما برساند، تلاش شما فقط اتلاف وقت و سرمایه خواهد بود.

کسب درآمد از تولید محتوا

قدم چهارم: شروع برای تولید محتوا

در این مرحله شما می توانید بصورت کارآموز در شرکت های مختلف مشغول به کار شده تا با فرآیند کاری بیشتر آشنا شوید. بسیاری از شرکت ها با حقوق های مناسبی افراد بدون سابقه کاری استخدام می کنند که این فرصت خوبی برای تازه کار ها خواهد بود. قبول کردن پروژه و دورکاری به افراد بدون تجربه پیشنهاد نمی شود. بهتر است در یک محیط مناسب با تولید محتوا به خوبی آشنا شوید و با چالش های آن نیز رو به رو شوید. پس از مدتی دست شما برای کارهای دیگر باز خواهد بود.

قدم پنجم: ایجاد رزومه

برای اینکه بتوانید در شغل تولید محتوای متنی برای سایت رشد داشته باشید و درآمد خود را بیشتر کنید، باید رزومه بهتری داشته باشید. بایستی مهارت های خود را افزایش دهید، محتواهای دارای رتبه خوب داشته باشید تا درآمد شما بیشتر شود.

قدم ششم ؛ آشنایی با زبان های دیگر

رمز موفقیت کارشناسان تولید محتوا آشنایی با زبان های دیگر است. اگر به دنبال کسب درآمد با تولید محتوای متنی برای سایت هستید و می‌خواهید پول بیشتری به دست آورید، با زبان‌های دیگر آشنا شوید. به ویژه تسلط به زبان انگلیسی می‌تواند تا حد زیادی درآمد شما را بالا ببرد؛ زیرا امروزه بسیاری از افراد به دنبال طراحی سایت‌های چند زبانه هستند و به دنبال نویسنده‌ای می‌گردند که بتواند یک محتوای باکیفیت را به زبان انگلیسی برای آن‌ها تولید کند. از سوی دیگر ترجمه از سایر زبان‌ها هم می‌تواند به شما برای کسب درآمد بیشتر و تولید محتوای باکیفیت ‌تر کمک کند.

قدم هفتم: تولید محتوا برای کاربر

تولید محتوا برای کاربر و استراتژی تولید محتوا را دست کم نگیرید. چون: امروزه اولین جایی که هر کسی به دنبال جواب سوالاتش می‌گردد گوگل است. پس با محتوای با کیفیت، در صدر نتایج گوگل حضور پیدا کنید تا مشتری‌ها به سایت هدایت شوند.

تولید محتوا یا سئو؟

تولید محتوای متنی یکی از بخش های مهم سئو است. در واقع نمی توان گفت کدام یک اهمیت تر بیشتری دارند. اما باید بدانید محتوا یکی از قوی‌ترین نشانه‌های رتبه بندی گوگل است و نباید آن را دست کم گرفت. اگر مشغول تولید محتوای متنی هستید می توانید تجربیات و درآمد خود را برای دیگر کاربران بنویسید تا باهم به گفتگو بنشینیم!

مقالات

مطالب مرتبط