فارسی
تحقیق کلمه کلیدی

روش تحقیق کلمات کلیدی با محوریت سئو معنامحور

با تکامل و به روزرسانی های متعدد گوگل، پایبندی و ادامه روش های سنتی تحقیق کلمات کلیدی مانند تمرکز بر حجم، چگالی، سختی و رقابت SERP، بیهوده به نظر میرسد و روش های تحقیق برای کلمات کلیدی نیز، دستخوش دگرگونی های قابل توجهی شده است. اگر شما هم قصد دارید در رقابت همیشگی دنیای وب، پیروز میدان باشید، باید رویکردهای نوین و مبتنی بر سئو معنایی را بدانید. در تحقیق کلمه کلیدی معنایی به عمق ماهیت رفتار، هدف و زمینه پرداخته می شود و در این مقاله متوجه خواهیم شد که چرا این تکامل نه تنها برای کسب و کارها و هم برای سازندگان محتوا ضروری است، بلکه بازی را تغییر می دهد. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

چرا حجم کلمات کلیدی دیگر تاثیر گذار نیست؟

پیش از آنکه وارد توضیح بیشتر درباره سئو معنایی و روش های تحقیق کلمه کلیدی مبتنی بر آن شویم. باید بررسی کنیم چرا دیگر استفاده از یک کلمه کلیدی به طور مثال “سئو چیست” در یک مقاله، نه تنها تاثیر مثبتی ندارد بلکه باعث می شود، مقاله شما در رتبه های اول جایگاهی نداشته باشد. مشتریان شما وقتی کلمات کلیدی مرتبط با وب سایت شما را جستجو می کنند به دنبال چه چیزی هستند؟ آیا واقعاً آنچه را که می خواهند به آنها می دهید؟ همانطور که می دانید پس از اخرین اپدیت helpful content گوگل، اهمیت نگارش برای کاربر بیشتر از قبل شده و نحوه نگارش محتوای کاربرپسند پس از اپدیت هسته ای گوگل جزو مهم ترین مواردی است که هر تولید کننده محتوا باید بداند. در واقع میتوان گفت باید کلیشه های قدیمی را کنار گذاشت و وارد دوره جدیدی به نام سئو معنا محور شد.

سئو معنایی چیست؟

سئو معنایی یا همان Semantic SEO تنها یک روش برای تولید محتوا نیست. بلکه رویکردی جدید به سئو و تولید محتوا است. الگوریتم جستجوی معنایی گوگل از کلمات کلیدی و مترادف های متنی استفاده می کند تا بهترین نتایج ممکن را بر اساس هدف افراد ارائه دهد. از منظر سئو، تحقیق و بهینه سازی کلمه کلیدی معنایی به معنای تمرکز بر رفتار و اهداف نهایی مشتری است، نه مسیری که شما ایجاد می کنید. با این روش به لایه‌های عمیق‌تری از مفاهیم پی‌‌‌ می‌برند.

تحقیق کلمه کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی با رویکرد سئو معنایی چگونه است؟

در ظاهر، تحقیق کلمه کلیدی معنایی شبیه بهینه سازی کلمات کلیدی طولانی است، با این تفاوت که کلمات کلیدی Long tail به شدت برای الگوهای خرید مشتری و نیازهای بازدیدکننده شما هدف قرار می گیرند. نیل پاتل یکی از شناخته شده ترین افراد حوزه دیجیتال مارکتینگ یک مثال مهم  از جستجوی معنایی را به تصویر می کشد. تصور کنید یک کلمه کلیدی تک کلمه ای خاص را جستجو می کنید، مانند شیکاگو. بر اساس آن کلمه کلیدی، موتورهای جستجو مانند گوگل باید دقیقاً آنچه را که کاربر می خواهد در مورد آن شهر خاص بداند را نشان دهد. کاربران ممکن است تنها کلمه شیکاگو را در گوگل جستجو کنند در واقع به دنبال موضوعات زیر باشند:

  • هتل های مرکز شهر شیکاگو
  • اطلاعات اولیه در مورد شهر شیکاگو
  • کارهایی که باید در شیکاگو انجام دهید
  • تیم های ورزشی شهر شیکاگو

در چند سال گذشته، گوگل تعداد نتایجی را که دارای پاسخ‌های سریع در «موقعیت صفر» (zero position) هستند را بطور قابل توجه ای افزایش داده است، به این معنی که می‌تواند فوراً به سؤالات کاربران پاسخ دهد. اگر محتوای شما برای عباراتی بهینه می شود که مطابق با هدف کاربران شما نیستند، صرف نظر از اینکه محتوا چقدر مرتبط است، بعید است که ترافیک مورد نظر را در سایت خود مشاهده کنید. در ادامه به بررسی چگونگی تحقیق کلمات کلیدی بر محوریت سعو معنایی میپردازیم.

چگونگی و مراحل تحقیق کلمات کلیدی با محوریت سئو معنامحور

مرحله 1: مترادف ها و جستجوهای مرتبط

وقتی روی معناشناسی تمرکز می کنید، کیفیت کلمه کلیدی بر کمیت غلبه می کند. هر قسمت از محتوا و کلمه کلیدی باید دارای اهداف و تحلیل های پیش بینی شده ای باشد. برای توسعه کلمات کلیدی، برخی از تیم های سئو یک رویکرد سه لایه را برای ایجاد کمپین های خود در نظر می گیرند. کلمات کلیدی درجه یک کلیدواژه های اصلی مرتبط با وب سایت شما هستند که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید. این کلمات کلیدی احتمالاً همان کلماتی هستند که هدف اصلی سایت شما است. کلمات کلیدی ردیف دو، زمینه و هدفی را برای مشتریان فراهم می کند، که منجر به جستجوهای بهتر و ترافیک مرتبط تر می شود. ایجاد محتوا بر اساس نیاز و هدف مشتری می تواند ترافیک بازدیدکننده از وب سایت شما را بهبود بخشد و در عین حال مخاطبان کلی شما را افزایش دهد.

ایجاد محتوا با تمرکز بر عبارات

هنگامی که لیست کلمات کلیدی خود را تهیه کردید، این به شما بستگی دارد که بر اساس تحقیقات کلمه کلیدی معنایی محتوا ایجاد کنید. استفاده از مترادف ها و عبارات نه تنها سئو وب سایت شما را بهبود می بخشد، بلکه محتوای شما را جذاب تر می کند. توضیحات محصول و پست‌های وبلاگ شما عمق و انعطاف‌پذیری بیشتری خواهند داشت. عبارات معمولا به درک بهتر موضوع برای کاربر و حتی موتورهای جستجو، کمک می کنند. برای پیدا کردن عبارت های متناسب با موضوع محتوا، می توانید از پیشنهادات گوگل و ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید.

مطابقت هدف محتوا و نتایج جستجو

عدم توجه به نیت و هدف کاربر نمی تواند شما را در رتبه های اول گوگل اول قرار دهد. با تحقیق کلمه کلیدی معنایی، می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که برای مشتریان مهم است و برای جستجوهایی که هدف مخاطب را هدف قرار می‌دهند رتبه‌بندی کنید. برای این روش می توانید از محتواهای قدیمی وبلاگ خود استفاده کنید. با بررسی صفحات و پست‌های وبلاگ گذشته خود ، ممکن است چند صفحه را شناسایی کنید که نیاز به به روزرسانی محتوا دارند. از دل این محتواهای قدیمی می توایند عبارت های جدیدی را کشف کنید که برای تولید محتوا بسیار مناسب است. توصیه ما به شما استفاده از ابزار سرچ کنسول برای یافتن عبارت های بلند است.

تحقیق کلمه کلیدی

سئو معنایی ؛ تغییر بزرگی در دنیای دیجیتال مارکتینگ

کلمات کلیدی معنایی مشابه یک عبارت یا متن متمرکز هستند و برای نتایج بهتر در موتورهای جستجو مانند گوگل یا بینگ مهم هستند.از این رو، نیاز به انجام تحقیقات معنایی مناسب برای کلمات کلیدی وجود دارد. اگر شما روش های دیگری برای تحقیق کلمات کلیدی سئو محور می شناسید یا از ابزارهای مفیدی استفاده می کنید برای ما و دیگر کاربران از تجربیات خود بنویسید.

مقالات

مطالب مرتبط